WIELKIE ZMIANY NA SCENIE POLTYCZNEJ

wykres (1)    Wyniki wyborów na Sejm VI kadencji zaskoczył nie tylko polityków, ale całe społeczeństwo. Sondaż wyborczy, który został przeprowadzony przez “Przedruskie Wieści” zapowiadał wygraną BZO (Socjaldemokratów), jednak wydawało się to skrajnie niemożliwym scenariuszem.

Konfederacja Centro – Prawicy (Partia Konserwatywna + Stronnictwo Republikańskie) rozpadła się zaraz po przegranych wyborach. Strona polityczna, która przez wiele kadencji przewodziła naszemu krajowi nie przetrwała swojej wielkiej porażki.

Gdy próbujemy przeanalizować powód porażki prawicy to niewiele przychodzi nam do głowy – może obywatele byli znudzeni jednostajnością rządów prawej strony i chcieli czegoś nowego ? Z drugiej strony nie można nazwać rządów KCP jako skrajnie prawicowych, zawsze były mocno centrowane przez Stronnictwo Republikańskie. Jeżeli jedynym powodem przegranych wyborów KCP było znudzenie to z pewnością ich trend wróci do łask, a rozwalenie swojej koalicji uznają za ogromny błąd.

Kolejnym naszym pytaniem jest skąd wzięła się tak wielka sympatia do niedawno powstałego Związku Glukburskiego ? Przecież kieruje on swoje przekonania ku mniejszości narodowej. Uważamy, że gdyby nie koalicja w BZO to ich poparcie nie byłoby większe niż to, które uzyskali Litowie.

Udało nam się uzyskać niewielki komentarz od Dostojnego Pana Hrabiego Bohidera Lasklajova:

Obecny wynik wyborów rzeczywiście jest zaskakujący, Partia Konserwatywna jako moi byli koalicjanci muszą przeanalizować swoją politykę jeśli w przyszłych wyborach nie chcą osiągnąć kolejnej porażki. Moja partia (Stronnictwo Republikańskie)wyszła obronną ręką z tych wyborów pomimo startu z jednej listy z konserwatystami – nie wiem co jest tego powodem. Widocznie Przedrusini dażą Stronnictwo wysokim zaufaniem. Jako przewodniczący centrowej partii na naszej scenie politycznej mogę zapewnić Socjaldemokratów o chęci współpracy w sprawie każdej sensownej inicjatywy. Życzę powodzenia Jego Ekscelencji Antonowi Kovalowi.

Bohider hr.Lasklajov

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s