Złodziejstwo czy troska ?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sobór Patriarchalny w Nowym Mieście nad Rahą

 Dzisiaj w godzinach popołudniowych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, i Sprawiedliwości wydało rozporządzenie o konfiskacie majątków Kościoła Słowiańskiego na rzecz skarbu państwa. Czy ta nagła zmiana polityki władz nie jest zaskakująca ? Jakie są intencje ministerstwa aby odbierać majątki ziemskie Kościołowi ?

      Inicjatywa wyszła od przewodniczącego Stronnictwa Republikańskiego – partii, która na wartościach wolności i poszanowania tradycji zdobyła swoją ogromną popularność. W czasach świetności Kościoła Słowiańskiego współpraca władz z duchowieństwem była ogromna i owocna. Obecnie instytucja Kościoła została pozostawiona sama sobie i nie dostała wsparcia od władz. Co na to wierni ? Prawie każdy obywatel Przedrusi został wychowany w Kościele Słowiańskim. Z pewnością wszyscy są zdziwieni takim obrotem spraw. Na nasze zapytanie do MSWiAiS uzyskaliśmy odpowiedź, że nie jest intencją władz odbieranie majątków bezdusznie, a jedynie troska o spuściznę historyczną przodków.

     Co dalej ? Odradzanie naszej kultury Kościelnej, zawsze mocno związanej z państwowością, czy eutanazja chrześcijaństwa ?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s