Powodzie w powiecie Górnobrzeskim

 

     Bardzo długotrwałe i obfite opady na terenie powiatu Górnobrzeskiego doprowadziły do wylania tutejszych zbiorników wodnych oraz przestarzałej tamy.  Władza centralna próbowała zapobiec katastrofie wysyłając w miarę swoich możliwości niezbędną pomoc. Władze samorządu z racji panującego marazmu politycznego w sprawie samorządu i autonomii nie mogły nic zrobić, ponieważ formalnie one wciąż nie zostały powołane. Premier Machova obiecała zając się osobiście tą sprawą, obiecała również, że rząd zapewni pomoc wszystkim poszkodowanym.  Stanowcza większość mieszkańców pytanych czy wierzą w słowa Pani premier w sprawie pomocy odpowiedziało, że mają nadzieję, że tak się stanie.

Musimy wziąć odpowiedzialność za to co nie zostało dopilnowane przez wcześniejsze władze samorządowe i centralne i postarać się znaleźć wyjście z tej sytuacji.
Rząd oczywiście zapewni pomoc wszystkim poszkodowanym w tej klęsce żywiołowej oraz wesprze przyszły samorząd w naprawie zniszczeń i zleci budowę nowej już tamy. Uważam, że ta sytuacja z pewnością wiele nas nauczy, należy pamiętać, że nie wszystko trwa wiecznie i powinniśmy sobie zadać pytanie w jakim stanie są wały i tamy w całym naszym kraju – zwłaszcza teraz w okresie wiosny.  – Tereza Machova

     Stanowcza większość mieszkańców pytanych czy wierzą w słowa Pani premier w sprawie pomocy odpowiedziało, że mają nadzieję, że tak się stanie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s